Prigodnom svečanošću u bolničkoj velikoj sali za sastanke danas je obilužen Dan Opšte bolnice Subatica i 184. godišnjica postojanja i rada ove zdravstvene ustanove. Prisutnima na svečanosti, u okviru koje su zaslužnima uručena priznanja za doprinos unapređenju rada, razvoju i podizanju ugleda subatičke Opšte bolnice, obratili su se podpridsidnik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za zdravstvo dr Milan Popov, pomoćnik gradonačelnika Subatice Srđan Samardžić i v. d. direktora Opšte bolnice dr Saša Dželebdžić.

Milan Popov je, izmed ostalog, istako da je Opšta bolnica u Subatici jedan od najznačajniji zdravstveni centara u sivernom dilu Vojvodine, al i cile Srbije, te da će upravo zbog tog Pokrajinska vlada nastavit s ulaganjima u tu ustanovu, koja su primašila iznos od milijardu dinara od 2016. godine do danas.
„Doktori, tehničari, al i nemedicinsko osoblje koje radi u subatičkoj Opštoj bolnici, najbolje znaje koliko je kvalitet zdravstveni usluga na potpuno drugačijem nivou u odnosu na period od prije deset godina“, kazo je dr Milan Popov, posebno istakavši da je sekretarijat na čijem je on čelu u razvoj subatičkog zdravstva uložio u poslidnji devet godina više od 1,1 milijarde dinara, od čega je najveći dio bio naminjen investicijama, opremanju, projektima i nabavki privozni sridstava upravo za potribe Opšte bolnice u Subatici.

Obraćajuć se prisutnima u ime Varoši Subatice, gradonačelnika Stevana Bakića i lično ime, Srđan Samardžić je podsitio da je Opšta bolnica Subatica značajna, strateška ustanova sekundarne zdravstvene zaštite, i istako da je veoma važno da se u periodu prid nama uslovi za rad u njoj maksimalno unapride.
„Obeležavanje Dana Bolnice i godišnjice od osnivanja prilika je i da naglasim da mi virujemo da će i Vlada Srbije, i Pokrajinska vlada i Varoš Subatica i ubuduće ulagat u nabavku savrimene medicinske opreme, ko jedan od priduslova za kvalitetan rad Opšte bolnice. Ovo je i prilika da izrazimo zafalnost pridsidniku Srbije Aleksandru Vučiću na svemu što priduzima na unapriđenju zdravstva – ko jednom od stubova razvoja našeg društva – i kvaliteta zdravstvene zaštite i u našoj zemlji, i našoj varoši“, naglasio je Samardžić.

Zafaljujemo se, takođe, dodo je, i Vladi Srbije i Pokrajinskoj vladi na ogromnoj podrški koju su do sada pružili na osavrimenjavanju opreme i poboljšanju uslova rada u Opštoj bolnici Subatica.

Nuz izražavanje zafalnosti svima koji su ulagali i ulažu u subatičku Opštu bolnicu, vršilac dužnosti direktora Opšte bolnice dr Saša Dželebdžić je izno kratki istorijat Bolnice u Subatici naglasivši da će misija i vizija Opšte bolnice i dalje bit skoncentrisana na onu centralnu tačku, a to je pacijent.

Na kraju svečanog obilužavanja Dana Bolnice, dr Saša Dželebdžić dodilio je priznanja onima koji su dali doprinos unapriđenju rada, razvoju i podizanjanju ugleda subatičke Opšte bolnice, a Pokrajinskom sekretarijatu za zdravstvo uručio je posebnu zafalnicu, odnosno Zlatnu plaketu za kontinuiranu podršku radu najveće opšte bolnice na siveru zemlje, kojoj gravitira oko 300.000 pacijenata.
